משלוח חינם בקניה מעל 150 שקלים באתר

פטריות מרפא- תרגום ד"ר מרקולה

 

חלק מן ה"סוכנים" הטבעיים והעצמתיים ביותר לחיזוק מערכת החיסון, הן פטריות המרפא. רק לאחרונה,  המדע מתחיל להבין ולנצל את מחסן התרופות העצום הזה.

ישנן פטריות אשר הורגות וירוסים, פטריות שהורגות חיידקים, ואפילו פטריות שהורגות שמרים. עובדה מפתיעה בהתחשב בכך ששניהם בעצם פטריות.

פטריות יכולות להרוס תאים סרטניים, פטריות אחרות יכולות להקל על התחדשות עצבים.

פטריות הן גמישות להפליא ויכולות לשרוד אפילו מלחמה רדיואקטיבית.

למעשה, פטריות יכולות לרתום קרינה לשגשוג, פטריה נמצאה על ידי רובוט שנשלח לתוך הכור הגרעיני על מנת לבחון הריסות בצ'רנוביל בשנת 1999.

הרובוט מצא פטרייה על 200 טון של דלק רדיואקטיבי נמס.

בנוסף להתפתחות בתחום המחקר המדעי, פטריות עצמתיות בהשפעתן על מערכת החיסון נכנסות לשימוש בתזונה וברפואה.
הפטריות מציעות גם יתרונות גדולים לשמירה על כדור הארץ. יש להן יישומים אקולוגיים רבים:

מתוך 140,000 מינים של פטריות, המדע מכיר 10% בלבד.  על פי המיקולוג חוקר העולמי מר פול סטאמס  "פטריות הם חומרי הרפואה החזק ביותר בטבע". מאה מינים נחקרים כיום על היתרונות הבריאותיים  שלהם. מבין מאות סוגי הפטריות, בערך חצי תריסר ממש בולטות ביכולתן לספק דחיפה אדירה למערכת החיסונית שלך.

להלן פירוט על כמה כוכבים ממלכת הפטריות. חלקם נדונו בראיון של ד"ר מרקולה  עם סטיב פראר, שעבד ולמד פטריות בצורה מקצועית במשך 30 השנים האחרונות. כדי לקבל מושג על עצמתן,  דרושה קצת הבנה בנושא  איך פטריות גדלות ומה עושה אותם כל כך ייחודיות. מומלץ לצפות בסרטון של חוקר הפטריות הידוע פול סטאמס: 6 דרכים בהן פטריות יכולות להציל את העולם

תפטיר: הרשת של אמא אדמה

פטריות הן מערכת המיחזור של הטבע. לולא הפטריות, לא היו צמחים, פטריות מפרקות סלעים וחומר אורגני, והופכות אותם לאדמה המספקת את הבסיס להזנת הצמחים.

פטריות הן למעשה רק פרי או תוצר  של רשת סבוכה ועצומה יותר הנקראת תפטיר. תפטיר הוא סבך  מרתק דמוי קורי עכביש  שממלא כמעט את כל האדמה. התפטיר סופג חומרים ומפזר נבגים וכך מתפרס ומשפיע. סבכי תפטיר יכולות להיות קטנות או לכסות שטחים נרחבים של קרקע.

עצמתם הקיצונית הופכת אדמה לספוגית ומסוגלת לתמוך באזורים הגדולים פי  30,000 ממשקל הפטריה. סנטימטר מעוקב אחד של אדמה יכול להכיל 8 קילומטרים של תאי תפטיר. האורגניזם החי הגדול ביותר על פני כדור הארץ הוא תפטיר במזרח אורגון שמכסה 2,200 דונם, הוא בעל דופן אחת עבה והוא בן 2,000 שנים.

פול סטאמס מאמין שתפטיר פטריות הרשת הסבוכה, וההסתעפות שהם יוצרים מתפקד כמו "האינטרנט של כדור הארץ" כביש תקשורת מורכב, סוג של רשת עצבית של אמא אדמה. במובנים מסוימים, התפטירים הם "חיים" ונראה שמפגינים למידה. אם המסלול שבור, הן מפתחות נתיב חלופי. לדברי סטאמס, כאשר אתה דורך על תפטיר, הוא יודע שאתה שם, "מזנק" בעקבות הצעדים שלך, מנסה לתפוס את השברים.

אנחנו יותר דומים לפטריות ממה שנדמה לנו. אנו חולקים את אותם פתוגנים, חיידקים ווירוסים כהגנה מפני פלישת חיידקים. פטריות פיתחו אנטיביוטיקה חזקה, אשר יעילות  עבורנו בני האדם. פניצילין, סטרפטומיצין, טטרציקלין ו באים מתמציות פטרייתיות.

ההיסטוריה מלמדת אותנו כי חיים בשיתוף עם פטריות מגדיל את סיכויינו לשרוד. לאחר אירועי הכחדה גדולים,  היו הפטריות ששגשגו  משום שהן לא זקוקות לאור השמש כדי לשרוד וחיות  על חומר אורגני מת.

רבות מהפטריות מוערכות בזכות תכונות המרפא החזקות שלהן. הן צומחות על עצים, לעומת שוכנות הקרקע שתכונותיהן סבירות.

פטריות עץ מכילות את האלמנטים הייחודיים של העץ המארח ספג במשך חייו. כעשר, עשרים או אפילו מאות שנים. מינים רבים של פטריות אלה משחקות תפקיד חיוני במיחזור חומרי מזון נרקבים של עצים עתיקים ומהווים בסיס השרדותי לטווח ארוך. הפטריות כורכות את עצמן סביב חומרים אלה לוכדות אותם. והופכות לתחנת כוח מרפא קטנה. אנו מתחילים לרתום את הפטריות לתחום הרפואה, דבר שאסייתים עושים כבר במשך אלפי שנים.

פורמולה של פטריות אפקטיבית יותר, טובה יותר טיפולית משלבת כמה מינים פטריות, כי "השלם גדול מסכום חלקיו". ראשית, קל יותר לפתוגנים בגוף להסתגל ולהיות עמידים בפני פטרייה אחת מאשר על כמה. שנית, לכל מיני פטריות יש ארסנל ייחודי של אנטי זיהומיות וסוכנים  אימונומודולטור

אלה סוכנים מיוחדים שכוללים:

    * סוכרים

    * גליקופרוטאינים

    *ארגוסטרול סטרואידים, כמו תרכובות ליצור ויטמין D מאור השמש

    * טריטרפנואידים

בטא גלוקנים  מייצרים סינרגיזם בין כל המרכיבים האלה מה שגורם לפורמולת הפטריות להיות חזקה יותר.

בגלל שפטריות כל כך עצמתיות בחיזוק המערכת החיסונית, אין זה מפתיע כי להן פוטנציאל עצום בטיפול בחולי סרטן. לפטריות פעילות אנטי סרטנית המגדילה את המספר ואת הפעילות של תאי  T והרוצח טבעי (NK) הלימפוציטים,,מבלי להרוג תאים בריאים. תאים סרטניים ידועים לשמצה כ"מתחבאים" מכימותרפיה. מחקר חדש הראה כי תמציות פטריות מסוימות עוזרות לתרופות כימותרפיות  לאתר ולזהות תאים סרטניים באמצעות שימוש בפטריות, ובכך מייעלת את פעילות הכימותרפיה.

נושא פטריות המרפא מקבל תאוצה גם בקרב אונקולוגים ברחבי העולם.

פטריות מרפא מחזקות את המערכת החיסונית בזמן כימותרפיה, ובמקרים אלו  קיים יתרון כפול לחולי סרטן. רשימת היתרונות הבריאותיים של הפטריות עדיין גדלה,

להלן יתרונות בריאותיים :

אריכות ימים מוגברת שיפור זרימת הדם ונורמליזציה של כולסטרול וסוכר בדם

הגנה על הכבד, כולל הגנה מפני ההשפעות השליליות של צריכת אלכוהול הגנה על הכליה ,תמיכה אנטי  אנטיבקטריאלי, טיפול באיידס

הרס של תאים סרטניים, תוצאות משופרות עבור אנשים שקיבלו כימותרפיה והקרנות מחלות בדרכי הנשימה משופר, כולל סיכון מופחת אסטמה למחלות לב, ירידה באגרגציה של טסיות דם זרימת דם משופרת ,התחדשות עצבים(פטריות מאנה האריות) עור ושיער ,שיפור והגברת התפקוד המיני והיכולת האתלטית

חשוב לאכול פטריות שגדלות באופן אורגני בלבד. זכרו, מה שהופך את פטריות לחזקות כל כך הוא שהן סופגות  ומרכזות את מה שהם גדלים עליו, טוב או רע. פטריות מרכזות בתוכן  מתכות כבדות, מזהמים מהאוויר ומהמים. לכן יש חשיבות גבוהה מאוד לאיכות הפטריות והמקור שלהן.

פטריות מרפא:

שיטאקה (Lentinula edodes)

פטריות שיטאקה היא פטריה קולינרית פופולרית הנמצאת בשימוש רב ברחבי העולם. היא מכילה מספר חומרים סטימולנטים בריאים כולל לנטינן, פוליסכריד שלשמה נבחר. לנטינן כבר בשימוש  לטיפול בסרטן הקיבה. בשל המאפיינים נוספים  נוגד גידולים גם לטיפול בכבד, ובהקלה  על מחלות קיבה אחרים (, חומציות אבני מרה, כיבים), אנמיה, מיימת,.

אחד המחקרים המדעיים המדהימים הוכיחו השפעה אנטי סרטנית של שיטאקה על בבעלי חיים ביפן, במחקר זה,  עכברים הסובלים מסרקומה קיבלו תמצית שיטאקה. לשישה מתוך 10 העכברים היתה רגרסיה מלאה בגידול, השאר  עם ריכוזים מעט גבוהים יותר. בוודאות בכל העכברים נצפתה רגרסיה עצומה.

פטריות שיטאקה יש השפעות על  נגיפים (כולל איידס, צהבת, "הצטננות"), חיידקים, פטריות, ייצוב רמת הסוכר בדם, אגרגציה של טסיות דם מופחתת, טרשת עורקים מופחתת. שיטאקה מכיל גם אריטדנין, שמאוד יעיל בטיפול להורדת כולסטרול.

ריישי (Ganoderma lucidum)

 

ריישי המכונה לינזיי בסין, או "תחנת רוח". זה נקרא גם "פטרית האלמוות", כינוי זה אומר הכל. ריישי נמצאת בשימוש רפואי במשך אלפי שנים באסיה. אחד ממרכיביה השימושייי הוא חומצה גנודרמית וטריטרפנואידים, אשר נמצא בשימוש לטיפול בסרטן ריאות, לוקמיה וסוגי סרטן אחרים. רשימת היתרונות הבריאותיים של פטרית ריישי:

    * אנטיבקטריאליות, נגיפים (הרפס, מונונוקלאוזיס, פטריות (כולל קנדידה)

    * נוגדי דלקת, שימושי עבור הפחתת סימפטומים של דלקת מפרקים שגרונית

    * ויסות מערכת החיסון

    * נורמליזציה של רמות הכולסטרול בדם ולחץ דם

    * הקטנת הערמונית ותסמינים הקשורים במתן שתן אצל גברים

 

קורדיספט (Cordyceps sinensis)

קורדיספט, המכונה גם זחל פטריה או טוצ'וקסו, אהובה בקרב ספורטאים כי מגבירה את ייצור ה-ATP, כוח וסיבולת, ויש לה השפעות אנטי אייג'ינג. זו פטרייה טפילית ייחודית, משום שבטבע, היא צומחת מתוך מארח חרק במקום על צמח מארח. לקורדיספט ישנה היסטוריה מתמשכת הן סינית מסורתית והן ברפואה הטיבטית .

לקורדיספט יש השפעות נוגדות דיכאון היפוגליקמיה, הגנה על הכבד והכליות, הגברת זרימת הדם, נירמול רמות הכולסטרול, כבר בשימוש לטיפול בהפטיטיס B. לה תכונות אנטי סרטני גם כן.

זנב טורקי (Trametes versicolor)

זנב טורקי ידוע גם בשם קוריוליס, או "ענן הפטרייה". המדע מראה כי פטריות "זנב טורקי" מחזיקה ארסנל של תרכובות אנטי סרטניות. שתי פוליסכארידיות, בזנב טורקי, מקבלות הרבה תשומת לב מדעית: PSK (או "Kreskin") ו-PSP, מה שהופך אותה לנחקרת ביותר מכל פטריות המרפא וקיימים עליה מחקרים קליניים בקנה מידה גדול. מחקר שערך שבע שנים, במימון מחקרי של  2,000,000 $ NIH הראה בשנת 2011 כי תפטיר זנב טורקי משפר את תפקוד מערכת החיסון. כשניתנה במינון יומי לנשים עם סרטן השד בשלב 1 ו-2. לתגובה החיסונית היתה קשר ישיר למינון, ולא הופיעו תופעות לוואי.

בנוסף לסרטן השד, זנב טורקי, נמצאה מבטיחה עבור סוגי סרטן אחרים, כולל הקיבה, המעי הגס, הריאה, הוושט, האף והלוע, צוואר הרחם, הרחם. PSP שיפר באופן משמעותי את מצב מערכת החיסון ב- 70-97 אחוזים מקרב חולי הסרטן. זנב טורקי בשימוש לטיפול בזיהומים שונים, כולל אספרגילוס ניז'ר, קנדידה אלביקנס, HIV, הרפס, דלקת ריאות סטרפטוקוקוס, ובהגנה על הכבד.

פטריית אגריקוס (Agaricus blazei )

 

היממצוטקה, המכונה גם פטריית רויאל סאן היא אגריקוס , קרובת משפחה של פטריות כפתור. היממצוטקה לא היתה בשימוש במזרח עד לא מזמן, אך כיום, היא תרופה טבעית פופולרית מאוד, בשימוש על ידי כמעט חצי מיליון יפנים.

פטריות היממצוט'ה מושכת מדענים רבים ברחבי העולם בשל המאפיינים המדהימים שלה נגד סרטן הקשורים לשישה סוכרים מיוחדים. כמו פטריות מרפא אחרות, פטריה זו יכולה להגן מפני ההשפעות המזיקות של הקרנות וכימותרפיה. אבל היתרונות שלה לא מסתיימים בזאת, היממצוטקה יכולה גם להפחית תנגודת לאינסולין אצל חולי סוכרת, לנרמל את רמות הכולסטרול, לשפר את השיער והעור, ואפילו לטפל בפוליו.

ישנן עוד פטריות רבות שראוי להזכיר, הרבה יותר מדי. אך לפחות ניתן לקבל הערכה על  מה יש לפטריות להציע בתחום הרפואה.

סיכום:

תערובת מתוכננת בקפידה של פטריות מרפא יכולה לספק בוסט טיפולי רב עוצמה, בהגנה מפני הצטננות או שפעת עונתית, או במצב רציני יותר כגון סרטן. כך או כך, אלה פטריות מיוחדות שניתנות כתוספת מצוינת לתזונה בריאה ואורח חיים ולשיפור הבריאות והמערכת החיסונית.

Dr. Mercola is the founder of the world’s most visited natural health web site, Mercola.com. You can learn the hazardous side effects of OTC Remedies by getting a FREE copy of his latest special report The Dangers of Over the Counter Remedies by going to his Report Page

 

תגיות:

TOP