משלוח חינם בקניה מעל 150 שקלים באתר

פטריות זהב למערכת החיסון

פטריות זהב הינה פורמולה חזקה המכילה את עוצמות הריפוי המדהימות של 3 פטריות המוכרות כמרפאות – ריישי, מייטאקי ושיטאקי.

הפטריות תומכות הן במערכת חיסונית מרוקנת והן במצבים אוטו-אימוניים. מסייעות באיזון התפקוד החיסוני ובהגעה לתפקוד מיטבי. זהו שיקוי המתפקד כנוגד חמצון, אנטי-אייג'ינג ובנוסף הוא מגן על הכבד ומחזק את תפקוד הלב, ובכך עוזר להוריד את רמת הכולסטרול.

אופן הפעולה 

שלוש פטריות רפואיות אלה מכילות פוליסכארידים מסוימים, לרבות β גלוקאנים ושורה של פיטוכימיקלים וחומרי תזונה, הפועלים בסינרגיה לתמוך במערכת החיסונית ולהתאימה למצבים רבים הקשורים לחיסון. הפורמולה משמשת לחיזוק הגוף מפני השפעות הזיהום והמתחים של החיים המודרניים. היא מחזקת את כל הגוף וכך מגנה עליו מפני זיהומים חמורים ומחלות ניווניות.
 

התוויות לשימוש בפטריות זהב

מערכת חיסון חלשה או מותקפת

פורמולת הפטריות מעניקה יכולת אדפטוגֶנית אמיתית לגוף ומאפשרת לאזן לחלוטין את מערכת החיסון, תוך שהיא מעוררת את מה שחסר ומרגיעה בתחומים שבהם מתקיימת פעילות יתר. במקום שבו מערכת החיסון אינה פעילה דיה, כמו במצבים רבים של כשל חיסוני שמקורו בהתקררויות חוזרות ונשנות או זיהומים ויראליים ועד למחלות החמורות יותר כגון סרטן או צהבת, פטריות רפואיות אלה מסייעות בהגברת הייצור של תאי דם לבנים נוספים, התורמים למערכת החיסונית. באופן הפוך, כאשר מערכת החיסון היא פעילה מדי, כמו במקרים של אלרגיות כגון גנחת (אסתמה) או קדחת השחת, או במקרים של מצבים אוטו-אימוניים כגון סוכרת או דלקת מפרקים שיגרונית – פטריות אלה יכולות לסייע להרגיע את המערכת החיסונית ולצמצם את ייצור הכדוריות הלבנות.

אנטי-אייג'ינג

המאפיינים של פורמולת הפטריות כנוגדי חמצון מציידים את הגוף כך שיוכל להתמודד עם מתח סביבתי וביולוגי. היא מצליחה להסדיר בפעולתה את כל רקמות המגן נגד נזק של רדיקלים חופשיים, וכך מעודדת תפקוד מֵרבי של התאים ומבטיחה אריכות ימים. כנוגדת דלקות, פורמולת הפטריות מפחיתה את הכימיקלים הדלקתיים הנעים בגוף ועלולים לתרום להזדקנות.

כולסטרול וטרשת עורקים

פורמולת הפטריות מורידה את רמת הכולסטרול ונקשרת לטרשת העורקים כדי להועיל ללב ולמחזור הדם, ובמקביל היא תורמת לאיזון הנכון בין ה-HDL וה-LDL. כשיקוי ללב, הפורמולה תורמת לחילוף החומרים של הלב אך מורידה את לחץ הדם.
 

בעיות כבד ובעיות ספיגה

כתרופה פרֶה-ביוטית, פורמולת הפטריות מגבירה את הספיגה של חומרי התזונה, ועל כן תורמת לבריאות ולחיוניות. תכונותיה כמגנה על הכבד מאפשרות לכבד לפעול ביעילות, בזמן שהוא מוגן מפני נזקים. יש לכך ערך רב במקרים שבהם הייתה בעבר פגיעה בכבד, על ידי אלכוהוליזם או צהבת.
 

אסטמה ואלרגיות

הפעילות של β גלוקאנים שנמצאים בפטריות אלה תועדה היטב בעניין של הקשר שלהם עם מערכת החיסון כדי להקל על חלק מהתסמינים של דלקת סִמפונות על בסיס אלרגי, גנחת (אסתמה) וקדחת השחת.
 

סוכרת

הפורמולה מורידה את רמת הסוכר הגבוהה בדם, ועשויה להגביר את ייצור האינסולין. היא ממתנת את מערכת החיסון במצבים אוטו-אימוניים.
 

בעיות עור

לפורמולת הפטריות תכונות של נוגדת נגיפים (אנטי-ויראלית), אשר, יחד עם חיזוק החיסון הן בעלות ערך בטיפול בדלקות מזדמנות של העור ופצעים כגון שלבקת (הרפס).

 

על הפטריות

לפטריות יש השפעה סביבתית משמעותית על כדור הארץ, אשר בלעדיה המערכת האקולוגית הייתה מפסיקה לפעול. בכל מקום שבו הצמחים הירוקים מאגדים גורמים שונים לחומרים מורכבים כגון פחמימות וחלבונים, תפקיד הפטריות הוא לפרק חומרים אלה לחלקים הפשוטים ביותר, כדוגמת ניטרוגן, פחם ומים. פעולת טיהור זאת מפרקת את כל החומרים האורגניים ומחזירה חומרי תזונה חיוניים לאדמה כדי לסייע לצמחים בהשגת חומרי תזונה. צמחים רבים חיים בצוותאות (סימביוזה) עם הפטריות, כאשר כל אחד מהסוגים מספק למשנהו חומרי תזונה חיוניים והורמוני גדילה. על אף הזהירות הננקטת בעולם המערבי כלפי הפטריות, הן, למעשה, פועלות בדרך שלא תיאמן כמנקות וכממחזרות, ויש להן היסטוריה ארוכה של אלפי שנות שימוש במזרח הרחוק.

בנוסף לתפקידן הסביבתי החיוני, הפטריות עשירות בחומרי תזונה ובתכונות רפואיות יקרות ערך. הרפואה המערבית למדה לנצל חלק ממאפיינים יקרים אלה על ידי בידוד חלק מהרכיבים הפעילים מבחינה רפואית ועשיית שימוש בהם לטיפול בסרטן או זיהומים חיידקיים וכן למניעת דחייה של אברים מושתלים על ידי הגוף.

פטרית מייטאקי

פטריית מייטאקי הענקית, המכונה "הפטרייה המרקדת" היא פטריית מאכל טעימה במיוחד וכן פטרייה רפואית הספוגה בסיפורי מעשיות לגבי יכולותיה, כאשר בעשרות השנים האחרונות נערכים מחקרים לרוב בקשר להשפעתה על מחלות ניווניות. לחומר β-גלוקאן שנמצא בפטריית המייטאקי יש השפעה של מניעת התפתחות של גידולים, ובמיוחד גידולים סרטניים בערמונית ובשלפוחית השתן. המייטאקי יעילה לפיקוח על רמות גבוהות של סוכר בדם על ידי הפחתת העיכול של הפחמימות וספיגת הסוכר תוך הגברה של ייצור האינסולין בגוף. ההשפעה המערכתית של המייטאקי להורדה של רמת הכולסטרול, לחץ הדם ורמת הסוכר בדם מודגשת אף יותר כשהיא משולבת עם פטריות רפואיות אחרות. היא מרסנת התרבות של נגיפים, מעודדת את המערכת החיסונית ומפחיתה את הזיהומים האקראיים.

פטרית ריישי

פטרייה זו ידועה בכינוי "פטריית האלמותיות" עקב תרומתה המדהימה לבריאותנו לטווח ארוך. יש לה השפעה מרגיעה מיָדית המלווה בתחושה של עלייה באנרגיה ובחיוניות. בספר "האיכרים הקלאסיים האלוהיים" שנכתב בסין במאה השנייה לפניה"ס, סווגה פטריית הריישי כ"שיקוי על". היא נחשבת כמאריכה את תוחלת החיים, מונעת הזדקנות, מגבירה את הצ'י, מגמישה את הגוף ומעניקה לו קלילות. הריישי מסייעת לספק לנו את האנרגיה הנוספת הזאת על ידי מיתון התגובה של הגוף למתחים. כך היא הופכת לתוספת יעילה במצבים של עייפות כרונית והחלמה. מעניין שלפטריית הריישי יש שם נוסף והוא "פטריית הנפש", הרומז על ההשפעה המרגיעה שלה על הנפש והרגשות שלנו, ועקב תרומתה לשיפור השינה. יש לריישי מאפיינים הדומים לאלה של המייטאקי והשיטאקי בכל הנוגע להסדרת החיסון ופעולתה נגד נגיפים וחיידקים וכן כנוגדת חמצון. עם זאת, לריישי יש זיקה להשפעה על נגיף ה-HIV (איידס), חיידקים הסטאפילוקוקוס, סטרפטוקוקוס וסטרפטוקוקוס הריאות, ולכן ערכה רב במניעת זיהומים מזדמנים הקשורים לכשל חיסוני. לחומר β-גלוקאן של הריישי יש השפעה נגד התפתחות של גידולים הקשורים לעור. הפטרייה נחשבת כבעלת יכולת למנוע את דלקת הסִמפונות (ברונכיטיס), והיא גורמת להתחדשות של קרום החיפוי של הסמפונות, ובמקביל היא מכייחת וגורמת לסילוק הליחה מן הגוף. היא פועלת כאנטי-היסטמין ועל כן יעילה במקרים של גנחת (אסתמה) וקדחת השחת. הריישי מכילה טריטרפֶּנואידים אשר מחזקים את התכונות שלה כמונעת התפתחות של גידולים והתרבות של נגיפים, וכן מפחיתים את הדלקות.

פטרית שיטאקי

פטריית השיטאקי, או "פטריית עץ הערמון" הִנה מזינה במיוחד ומכילה את כל החומצות האמיניות החיוניות, וכן כמויות ניכרות של ויטמינים מקבוצה B: 1B, 2B, ניאצין, אגוסטֶרול (פרו-ויטמין D) וברזל. בשנות ה-60 נרשם שיעור נמוך של מקרי סרטן בחבל השיטאקי הנידח ביפן, וצוותי מדענים נשלחו לחקור את האזור. כמו במקרים של הריישי והמייטאקי, גם השיטאקי מכילה פוליסכארידים המסדירים את החיסון, עם דגש מיוחד על הלֶנְטִינָן, שהוא גלוקאן-D-(1,3)-β, המגביר את ייצור תאי ה-T בגוף, ויש לו השפעה המרסנת התפתחות של תאי סרטן, נוגדת נגיפים ומורידה את רמת הכולסטרול. חומצה ייחודית בשם אריתאדֶנין מורידה את רמת הכולסטרול, בשעה שהפוליסכאריד פֶּפטידומאנן 2-KS משפיע כמרסן התפתחות של גידולים. פטריית השיטאקי משמשת לטיפולים במקרים כרוניים של נגיפים כגון צהבת (הפטיטיס) או HIV (איידס). יש בה גלוקו-פרוטאין המגן על הכבד ומעורר את המערכת החיסונית, והוא זה שמעכב את התפשטות הנגיף HIV. בנוסף, יש לשיטאקי מאפיינים של פעולה נגד חיידקים, המסייעת במקרים של עששת בשיניים או חיידקים בגרון.

מרכיבים

פטריות  -  תערובת של תפטירים (גוף הפטרייה) מיובשים

מייטאקי   Grifola frondosa

ריישי   Ganoderma lucidum

שיטאקי   Lentinula edodes

נוטריג'נט™ היא פורמולה צמחית ייחודית עם אצת ים, ספירולינה וזנגביל, שמטרתה להביא להטמעה מֵרבית של חומרי התזונה בתוך הגוף.

"סי-גרינס"® - אצות ים טריות מן הים הצפוני   Ascophyllum nodosum

ספירולינה   Athrospira platensis

זנגביל (ג'ינג'ר)   Zingiber officinale

מינון

2-1 קפליות, עד 3 פעמים ביום,

ליטול עם מים או מיץ אלוורה אורגני של פוקה, לפני האוכל

משך הטיפול

מומלץ לשימוש לזמן ממושך, במיוחד במצב של מחלות כרוניות.

תוקף האריזה

90 קפליות מספיקות ל-15 ימים אם נוטלים 6 קפליות ליום,

או ל-30 יום אם נוטלים 3 קפליות מדי יום.

התוויות נגד

לא ידוע.

עם זאת, הימנעו מנטילת הפורמולה אם אתם מטופלים בתרופות המדכאות את מערכת החיסון.

אזהרה

מייטאקי ומיעוט סוכר בדם (היפוגליקמיה).

סוכרתיים חייבים ליטול את פורמולת הפטריות יחד עם האוכל.

כל מינון יומי מעניק:

6 קפליות מספקות 2160 מ"ג של תערובת פטריות, 1512 מ"ג של פוליסכארידים, 1080 מ"ג בטא -1,6/1,3- גלוקאן, 129.6 מ"ג אלפא-גלוקאן, 240 מ"ג של "סי-גרינס"® אצות ים טריות מן הים הצפוני (Ascophyllum nodosum), 80 מ"ג ספירולינה ו-80 מ"ג זנגביל.

 

אנרגיות איורוודיות

טעם (ראסה): מתוק ומר

אנרגיה: ניטרלית

תכונות (גונה): קל לעיכול

השפעה על הדושה: VPK=

רקמות (דהטו): כל הרקמות, במיוחד הלב, הכבד, הריאות ומערכת החיסון

מידע נוסף

מרכיבים

פוליסכארידים – לרבות 3-1 β גלוקאנים, טריטֶרפֶּנואידים, חומצות אמיניות חיוניות, אֶרגוסטֶרול (פרו-ויטמין D), ויטמינים מקבוצה B: 1B (תיאמין), 2B (ריבופלאבין), 3B (ניאצין), 5B (חומצה פנטותנית), ברזל, סיבים תזונתיים, רב שומנים בלתי רוויים.
 

פעולה ביו-רפואית

מעורר את מערכת החיסון, אדפטוגֶן (צמח מרפא המסייע לעמוד במצבי לחץ), פרוביוטי, נוגד דלקות, נוגד חמצון, מונע התפתחות של גידולים, נוגד נגיפים, נוגד חיידקים, נוגד אלרגיות אנטי-היסתמין, שיקוי ללב, מוריד יתר לחץ דם, מוריד את רמת הכולסטרול, מגן על הכבד, מצעיר.

הערות

  • β-גלוקאן נקשר לקולטנים קרומיים של התאים הבלעניים וכך מעורר את התאים הממיתים (NK) באופן טבעי. הסברה היא שתהליך זה קורה מאחר ש-β גלוקאן דומה למולקולות שנמצאות על דפנות החיידקים, והדמיון הזה מעורר את התגובה של המערכת החיסונית. ההתפתחות של תאי הגרעין הענקיים והתאים המולידים מזורזת, ואז הם מתפתחים לטסיות, תאי דם ותאים חיסוניים. β-גלוקאנים הם מולקולות גדולות במיוחד, ומשמעות הדבר היא ששינויים קטנים במולקולה עשויים לשנות את ההשפעה הטיפולית שלהם, מה שמסביר מדוע פטריות שונות הן בעלות מאפיינים טיפוליים שונים. שיעור ה-3-1 β-גלוקאנים שמצוי במזון המודרני שלנו נמוך מזה הכלול בפורמולת הפטריות.

  • הוכח כי שילוב הפטריות הוא בעל השפעה גדולה יותר מאשר נטילתן בנפרד.

  • הסינרגיה פירושה יחסים הדדיים מועילים בין שני אורגניזמים או יותר. בעזרת מאכלים ותרופות צמחיות, הסינרגיה מתרחשת במקום שבו חומרי התזונה והפיטו-כימיקלים ממוצים ותומכים זה בזה. כך מתקבלת תוצאה טיפולית טובה יותר מעבר להשפעתם הנפרדת.

  • כאשר נוטלים פטריות רפואיות במקביל לטיפולי הכימותרפיה, מסתבר כי הפטריות מגנות על התאים הבריאים ותומכות במערכת החיסונית, וכן מפחיתות את תופעות הלוואי. המשמעות היא שהתוצאות הקלינית של כימותרפיה המלווה בנטילה של פורמולת הפטריות טובות מהתוצאות של הכימותרפיה לבדה.

  • חומר הלֶטינאן, שהופק בנפרד ונמצא בפטריית השיטאקי, משמש כתרופה בטיפולים במחלת הסרטן.

  • יעילות פעולתה של פטריית השיטאקי כמסדירה את המערכת החיסונית נפגעת אם מאחסנים אותה בטמפרטורה של מעל 20 מעלות צלסיוס. אם שומרים את הפטרייה בקירור מיד לאחר שנקטפה ומייבשים אותה במהירות, מונעים את האובדן הזה.

  • פטריות רפואיות מתאימות לשימוש במקרים שיש קנדידה אלביקנס עקב השפעתן המיטיבה על המערכת החיסונית.

תרגום ממאמר של ההרבליסט הקליני סבסטיאן פול 

תגיות:

TOP