משלוח חינם בקניה מעל 150 שקלים באתר

הכל אודות האיכות והפשטות של מזונות-על מאת שלמה דהרמה

כדי להבין מהם מזונות-על (superfoods), חשוב להבין קודם כל ממה עשוי וניזון הגוף. גוף האדם עשוי מכ-70 אחוז מים, שאר האחוזים הם אדמה, שכאשר מפורקת למרכיבים עשויה מ- 102 מינרלים שונים. הגוף צריך מינרלים אלו לבניית תאים רקמות מערכות ולתפקוד נכון ובריא.

ייתכן ותופתעו לדעת, שרוב מחלות האדם המודרני נובעות מתת תזונה. כן, בחברת השפע המערבית בה אנו אוכלים כמויות גדולות של אוכל, ולעתים מאוד תכופות, רוב בעיותינו נובעות מתת תזונה. המשמעות היא שאנו לא מקבלים מספיק מינרלים מהמזון אותו אנו אוכלים.

מי שמתעניין בתזונה, יודע שהמזון המעובד והמתועש מלא בקלוריות, סוכרים וחומרים נוספים שאינם רצויים לגוף, אך דל מאוד במינרלים וחלבונים מלאים. במעבר לתזונה בריאה, אנו אוכלים יותר פירות, ירקות טריים ואורגניים ומעשירים את מלאי המינרלים, וכך התזונה מחזקת את הגוף.

ואיך זה קשור למזונות-על? מזונות-על עשירים מאוד בתכולה המינרלית שבתוכם, וגם בתכולת החלבונים המלאים, ולכן הם מהווים תחליף מעולה לכל תוספי המזון התעשייתיים הקיימים בשוק התרופות כיום. מזונות-על הם לרוב שורשים, פירות, אצות, פולים וזרעים העשירים מאוד מבחינת המינרלים והחלבון המלא שבתוכם.

איכות מזונות-על
רוב מזונות-על הקיימים בשוק, כבר מוכרים למי שתזונה ואורח חיים בריא חשובים לו, אך מה שחשוב במיוחד הוא גם תהליך הגדילה, הבציר, האיסוף והייבוש – כל אלו משמעותיים ביותר לפוטנציאל ולעוצמת ההשפעה של מזונות-על על הגוף.

 

כמו בענפי תעשייה רבים, אנו יודעים שלא כל המוצרים הם איכותיים. מהר מאוד, מילים כמו טבעי, אורגני וטהור, נפוצות בתוך השוק החדש של המזון. למשל, שורש מאקה, מזון-על, יכול לגדול בצורה תעשייתית על אדמה חלשה וחסרה במינרלים, להיקטף שלא בזמנו, ולהתייבש בטמפרטורות גבוהות, ובכך לאבד את רוב הפוטנציאל שלו. שורש מאקה שגדל בהרים של פרו, נקטף בעונתו ויובש

בטמפרטורות נמוכות מ- 40 מעלות, יכיל הרבה יותר עוצמה ובריאות.

 

דוגמא נוספת הם גוג'י ברי, שגודלו בצורה אורגנית בהרים גבוהים, נקטפו בעונתם ויובשו בטמפרטורות נמוכות. הם יכילו הרבה יותר מינרלים מאשר גוג'י ברי סיניים שגודלו בצורה תעשייתית, רוססו, ויובשו בחום גבוה. במקרה זה המוצר האיכותי יעלה יותר (לא פלא, הושקע בו יותר מאמץ ואנרגיה) אך ייתן גם הרבה יותר.

 

גם במזונות אחרים, הדבר דומה. גזר אורגני עולה כפול מגזר רגיל, אך מכיל פי עשרה יותר בטא-קארוטן מאשר גזר רגיל. זאת אומרת - שילמנו פי שניים אך למעשה קיבלנו פי עשרה.
בנושא מזונות-על, כדאי לחשוב בצורה של איכות ולא בצורה של כמות, כך נוכל ליהנות מכוחם של מזונות-על.

 

בין מזונות-על הנפוצים שניתנים להשגה בארץ:
פרי הנוני שמגיע מקוסטה ריקה - טוב מאוד באיזון סוכרים, בנתינה של אנרגיה, אנטי בקטריאלי, אנטי פטרייתי.
שורש המאקה שמגיע מפרו - עוזר מאוד באיזון בעיות הורמונאליות, במיוחד לנשים לאחר לידות או הפלות. אפרודיזי קל (מעורר חשק) ומעורר באופן כללי (לא לקחת בערב).
אצת ספירולינה - היא אצת מים מתוקים בצורה של ספירלה. עשירה מאוד בחלבון מלא (60 אחוז חלבון) והעשירה ביותר בויטמין בי 12, ולכן מעולה לצמחונים ולטבעונים.
גוג'י בריס - גדלים באסיה, נראים כמו צימוקים, אדומים עשירים מאוד בתכולת ויטמין סי אמיתי ובחלבון מלא. מעולים לילדים ולתוספות ליוגורט ולסלטי פירות.
פולי קקאו חי - גדלים בדרום אמריקה. האיכות הגבוהה מכילה צבע סגלגל וחום, עשירים מאוד באנטי אוקסידנטים ובמינרלים לחיזוק. מעוררים, ושלא כמו קפה, לא יוצרים התמכרות.

הפשטות של מזונות-על
המונח מזונות-על נכנס לתודעה העולמית רק לפני מספר שנים, מכיוון שרוב המזונות האלו היו מצויים ומוכרים בעיקר בתרבויות שבטיות עתיקות, ולעולם המערבי לא הייתה גישה לתרבויות אלו. אט אט, עם הפתיחה הגלובלית של המערב לתרבויות העתיקות, לרפואה המסורתית, למדיטציה, לתזונה טבעית, לדרכי חיים אלטרנטיביות, אנו מגלים יותר ויותר את הקסם שבפשטות.

הפשטות של מזונות-על הנה בכך ששהם כבר מוכנים לצריכה, אין צורך לבשל אותם, לקלף אותם או להעביר אותם תהליכים. פשוט להכניס לבלנדר וליצור לנו סמודי טעים ומזין, שקל לעיכול בגלל היותו נוזלי, אינו מפעיל מיצי קיבה חזקים, שרירי קיבה או מעיים, ולכן אינו צורך אנרגיה רבה.

 

סמודי כזה נותן לנו הרבה מינרלים וחלבונים מלאים, שהנם באמת מה שהגוף שלנו רוצה בזמן שהוא משדר לנו רעב, ובו זמנית חוסך מאתנו תהליכי עיכול מעייפים.
זוהי הדרך החדשה של עידן הניו אייג' להכניס הרבה מזון ולהוציא מעט אנרגיה. מה שאומר התחזקות, התעצמות והתחדשות של הגוף בדרך מהנה, טעימה וקלה.

 

כל אחד אוהב טעמים שונים וטקסטורות שונות, ולכן נחמד לחקור את הנושא ולגלות איזה מן מזונות העל טעימים לכם, נעימים לכם, ויוצרים לכם הרגשה חיובית. בהצלחה, זוהי דרך יפה וכייפית לגלות מזון.

 

שלמה דהרמה, מאסטר ומומחה בינלאומי בטכניקות לטיהור וניקוי הגוף מרעלים דרך צומות (CLEANSE), ירצה בכנס Superfoods הראשון בישראל שיתקיים ביום שישי, 21.11.14 בין השעות 8:30-15:99 בתיאטרון גבעתיים.
פרטים נוספים: www.eatwell.co.il, www.focus.co.il

 

למאמר המקורי

TOP