משלוח חינם בקניה מעל 150 שקלים באתר

היתרונות הבריאותיים של תותי הגוג'י

בעמקים השופעים במחוז נינגסיה בסין, גדלים תותי הגוג'י האורגניים שלנו ומבשילים בחודש יולי, מנוערים מהשיח ולאחר מכן עוברים ייבוש בטמפרטורות נמוכות על מנת לשמור על רכיבי ההזנה.

למרות שפרי העל הטעים והאנרגטי הזה יחסית חדש באיזורנו, תרבויות עתיקות באסיה נהנו מתותי הגוג'י במשך אלפי שנים כחלק חשוב בתפריט היומי וכצמח מרפא מסורתי. לאחרונה, הביקוש הגובר לתותי הגוג'י עורר השראה במדענים לחקור את היתרונות הרבים שהפיצו מטפלים ברפואה סינית מסורתית במשך מאות שנים.

מחקר מבוקר, פורסם ב - Optometry and Vision Science (מדע אופטומטריה וראייה) וכותרתו היא : תוספת של תותי גוג'י לתזונה יכולה למנוע ניוון מקולרי.

 המחקר קבע : "הממצאים האלו מעלים סברה כי תוספת תותי הגוג'י לתזונה מעלה את רמות הזאקסנתין ונוגדי החמצון בפלסמה ובנוסף מגנה מפני היפופיגמנטציה (אובדן גוון העור) והצטברות משקעים במרכז הראייה באנשים מבוגרים".

המדענים מייחסים לגוג'י יכולות הגנה על הראייה בזכות תכולת הזאקסנתין שלו, נוגד חמצון קרטנואיד בעל משמעות חשובה לבריאות הראייה. מחקרים אחרים מעלים סברה כי תותי הגוג'י בעלי פוטנציאל לסייע במקרים של מחלות לב וכלי דם ומחלות דלקתיות וכי ייתכן שיש בהם רכיבים רבי ערך המגינים על מערכת העצבים והכבד, אנטי - סרטניים ומאזנים את פעילות מערכת החיסון.

תותי הגוג'י הם בין המקורות העשירים ביותר לנוגדי חמצון, והם מקור לחלבון מלא הכולל 18 חומצות אמינו ואת כל חומצות האמינו החיוניות. תותי גוג'י מספקים בנוסף 21 מינרלים כולל ברזל, אבץ, נחושת, סידן, סלניום וזרחן וכמו כן ויטמינים כמו A, B1, B2, B6, C, E. רכיבים אחרים חשובים הנמצאים בתותי הגוג'י הם קלציום בטא – סיטוסטרול (חומר אנטי דלקתי), חומצה לינולאית (חומצת שומן חיונית לבריאות), ססקויטרפנואידים, טטרהטרפנואידים (זיאקסנתין, פיסלין), בטאין ופוליסכרידים הידועים כחומרים אשר מחזקים מערכת חיסון.

תותי הגוג'י של נביטאס נטורלס בעלי טעם נהדר ודומה לתערובת של חמוציות ודובדבנים. יש להם גוון אדום – כתום יפיפה, עם מרקם וגודל של צימוקים. ניתן להנות מהם כחטיף היישר מהאריזה,  או להוסיפם לשייקים, מאפינס, יוגורט, מיקס עם פירות יבשים אחרים, דגני בוקר, מרק, סלט, קינוחים ומתכונים אחרים, קלים להכנה. ניתן לחלוט את תותי הגוג'י במים רותחים לקבלת חליטה בריאה.

 

TOP